znajdź nas      

Prawo jazdy kategorii B1 (od 16 lat)

Prawo jazdy kategorii B1 (od 16 lat)

Posiadanie prawa jazdy kat. B1 uprawnia do kierowania:
- czterokołowcem - to pojazd  samochodowy  przeznaczony  do  przewozu  osób  lub  ładunków,  z  wyłączeniem  samochodu  osobowego,  ciężarowego  i  motocykla,  którego masa  własna  nie  przekracza:
a)  w  przypadku  przewozu  rzeczy  550kg,
b)  w  przypadku  przewozu  osób  400kg.
Typ homologacji dla tych pojazdów to L7e.

Uprawnienia do prowadzenia pojazdów kat. B1 można uzyskać mając 16 lat, a samo szkolenia można już rozpocząć 3 miesiące przed 16 urodzinami.

WYMAGANA JEST ZGODA RODZICÓW !

Osoba chcąca odbyć szkolenie w zakresie kat.B1 prawa jazdy musi odbyć szkolenie teoretyczne o minimalnej liczbie godzin 30 i szkolenie praktyczne o minimalnej liczbie godzin 30.

Osoba chcąca zdobyć prawo jazdy kategorii B1 musi odbyć szkolenie teoretyczne i praktyczne w szkole nauki jazdy oraz zdać egzamin teoretyczny i praktyczny.
Jeśli potem będzie starać się o prawo jazdy kategorii B, nie będzie musiała zdawać już teorii, ale tylko egzamin praktyczny.

Zaletą posiadania uprawnienia kat. B1 jest to , iż w przyszłości żeby uzyskać prawo jazdy kat. B musi odbyć szkolenie tylko praktyczne o minimalnej liczbie godzin 20,  co jest już oszczędnością oraz osoba tak już posiada dobre podstawy do kierowania pojazdami.

Egzamin w zakresie kat. B1 obejmuje część teoretyczną i część praktyczną , a w przypadku kat. B mając kat. B1 tylko część praktyczną.

Ostatnio zmieniany sobota, 30 czerwiec 2018 20:10